Mouse bungee – czym jest, jakie i czy warto kupić? Ranking mouse bungee 2024!

Świat gamingowy szuka coraz to nowych rozwiązań, aby rozgrywki stawały się coraz efektywniejsze. Na rynku ciągle pojawiają się nowoczesne gadżety i akcesoria. Wszystko po to, aby zapewnić graczom niezbędne udogodnienia. Producenci starają się udoskonalić wszystko to, co się da. Mouse bungee jest innowacyjnym rozwiązaniem, spełniającym oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To bardzo prosty w obsłudze gadżet dla gamerów, aby podczas gry mogli oni uniknąć plączącego się kabla od myszki. Jakie mouse bungee kupić? Które okaże się najlepsze?

Mouse bungee – czym jest i do czego służy?

Najprościej rzecz ujmując jest to stojak na kabel od myszy. Dzięki niemu unieruchomimy kabel i dostosujemy jego długość do naszych wymagań. Gracze nie uznają kompromisów przy wyborze myszy. Wiadomo nie od dziś, że ta przewodowa znacznie lepiej sprawdza się podczas rozgrywek, jednak plączący się kabel może stanowić nie lada problem. Nierzadko przewód plącze się i zakłóca komfort gry. Mouse bungee stanowi rozwiązanie tych problemów. Konstrukcja tego urządzenia jest bardzo prosta. Składa się z ramienia i podstawki zwykle wykonanych z plastiku i metalowych elementów nierdzewnych. Całość waży zaledwie 0,35 kg. Stojak wyposażony jest w stopkę antypoślizgową, gwarantuje to unieruchomienie kabla podczas gry, oraz elastyczne ramię, co umożliwia swobodne manewrowanie myszką. Ramie dostosuje się do naszych ruchów, jednocześnie trzymając stabilnie kabel. Dodatkowo przewód będzie zwisał lekko pod kątem, a na naszej podkładce będzie więcej miejsca. Gadżet zapobiegnie uszkodzeniu się kabla, co może być spowodowane przez zbyt dynamiczne ruchy czy zaplątanie. Dla graczy to niewątpliwe udogodnienie, gdyż wiszący kabel, nie będzie już stanowił przeszkody. Podtrzymywanie przewodu sprawia, że myszką przewodową możemy operować tak samo jak bezprzewodową. Wystarczy wpiąć kabel w ramie i gotowe.

→ Przeczytaj także: Ranking myszy gamingowych 2024

Czy warto kupić mouse bungee?

Każdy gracz wie, jak problematyczny może być zwisający, plączący się kabel. Jeżeli więc, nadrzędną wartością jest dla nas komfort gry, taki gadżet powinien znaleźć się na naszym biurku. Dzięki niemu zyskamy przede wszystkim:

  • stabilizację kabla – nie będzie się on nam plątał na podkładce i poza nią. Nawet przy dynamicznych ruchach pozostanie on na swoim miejscu
  • możliwość dostosowania długości przewodu – po wpięciu kabla w ramię mouse bungee, możemy dostosować jego długość do własnych potrzeb.

Skoro istnieje tak prosty sposób na usprawnienie korzystania z naszej myszki, warto z niego skorzystać. Niewątpliwą zaletą jest cena, bowiem zwykle nie przekracza ona 100 zł. Inwestycja ta nie powinna nadszarpnąć w znaczący sposób naszego budżetu. Weźmy pod uwagę to, że niektóre myszy mają bardzo twarde i sztywne przewody, nawet najmniejsze splątanie grozi ich uszkodzeniem. Z mouse bungee problem ten przestaje istnieć. Gadżet jest niewielki, przez co nie zajmie dużo miejsca. Jeśli cenimy sobie design, możemy wybrać model z dodatkowym oświetleniem, który wkomponuje się w ogólny wystrój naszego pokoju. Warto zaopatrzyć się w mouse bungee, jeśli zwisające przewody stanowią dla nas problem, lub znacznie ograniczają możliwości ruchu. Jest to bez wątpienia remedium, na niesforne kable.

Dobre mouse bungee – jakie wybrać?

Kiedy zapadła decyzja o kupnie tego gadżetu, pojawia się pytanie jakie urządzenie wybrać?. Przy wyborze mouse bungee, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość urządzenia. Sprawdźmy czy plastikowe elementy są dobrze połączone z metalowymi. Nie powinno być między nimi zbędnej przestrzeni. Zobaczmy też, czy elastyczne ramię nie wydaje żadnych niepożądanych dźwięków. Mogą one świadczyć o wadliwym działaniu ramienia. Przyjrzyjmy się też stopce antypoślizgowej. Powinna być wyposażona w specjalną gumę, która gwarantuje stabilizację. Nie powinna być ona porysowana, ani nadszarpnięta, co często się może zdarzyć, gdy urządzenie długo stoi na sklepowej półce i przetacza się przez wiele rąk. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę również na:

  • wysokość mouse bungee – aby móc manewrować swobodnie kablem.
  • szerokość mouse bungee – parametr ważny szczególnie dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością miejsca na biurku.

Pamiętajmy, dopasujmy urządzenie do naszego zapotrzebowania. Przed zakupem, warto skorzystać z porównywarek produktów, gdzie możemy posiłkować się opiniami osób, które obecnie korzystają z tego gadżetu. Dobre mouse bungee, będzie idealnym uzupełnieniem gamingowego zestawu.

Marcin Nowak

Pasjonat sprzętu komputerowego i gamingowego. Od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś dobrą grę. W wolnym czasie publikuję poradniki w internecie.

Dodaj komentarz