Głośnik przenośny – najlepsze głośniki Bluetooth w rankingu głośników bezprzewodowych 2022!

Bogactwo produktów, które oferowane są przez rynek elektroniczny sprawia, że konsument może bez przeszkód wyposażyć się w sprzęt adekwatny do jego potrzeb. Jednym z takich produktów jest głośnik bezprzewodowy. To urządzenie nadaje się nie tylko dla osób lubujących się w słuchaniu muzyki czy organizacji dobrych imprez, ale również person, które uwielbiają otaczać się elektronicznymi gadżetami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie głośnika przenośnego?

Tuż przed dokonaniem zakupy warto dokładnie rozeznać się jaki głośnik bluetooth jest godny nabycia. Podczas wyboru odpowiedniego produktu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które będą miały ogromny wpływ na jakość oraz przyjemność wynikającą z korzystania z urządzenia tego typu. Warto pamiętać, iż dobrze dobrany produkt będzie służył właścicielowi przez lata.

Rodzaje komunikacji głośników

Jest to jeden z kluczowych aspektów, na który należy zwrócić uwagę przez zakupem głośnika. Od rodzaju komunikacji głośnika uzależniona jest bowiem jego kompatybilność z innymi urządzeniami elektronicznymi, co ma znaczący wpływ na komfort korzystania z tego rodzaju sprzętu. Pozycja, która bezsprzecznie powinna przyciągnąć uwagę każdego konsumenta jest głośnik bluetooth. 

Dostępne złącza

Dobre urządzenie powinno posiadać jak najwięcej złączy, gdyż wówczas staje się ono kompatybilne z różnorakim sprzętem elektronicznym. Wśród wejść, które powinien posiadać głośnik wysokiej jakości znajdują się:

  • wtyk 3.5 mm,
  • gniazdo AUX,
  • wejście na kartę SD,
  • micro USB.

Czas pracy baterii

Jak ma to miejsce w przypadku każdego rodzaju urządzeń elektronicznych, tak i podczas wyboru głośnika należy zwrócić szczególną uwagę na czas pracy baterii danego produktu. Nikt bowiem nie chce co chwile biec z ładowarką lub co gorsza musieć wyłączyć sprzęt w kulminacyjnym momencie imprezy czy przyjęcia. Z tego też względu, dobry głośnik bezprzewodowy charakteryzuje się wysokim czasem pracy baterii – jej minimalna pojemność powinna wynosić przynajmniej 2000mAh.

Moc głośników

Jako, iż głośniki bezprzewodowe cechują się zazwyczaj niewielkimi rozmiarami, toteż często ich moc jest w znaczny sposób ograniczona. Średnio wynosi ona od 10 do 20W. Z tego też względu, podczas wybierania odpowiedniego modelu urządzenia należy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr. Warto pamiętać, że im wyższy on jest, tym głośniejsza muzyka będzie płynąć z wnętrza głośników. Przede wszystkim jednak, podczas zakupu produktu należy zaznajomić się z jego mocą wyjściową (RMS), gdyż to właśnie ona znacząco wpływa na natężenie dźwięku. Wówczas ma się pewność, iż trafi się na najlepszy głośnik bezprzewodowy.

Pasmo przenoszenia

Parametr ten jest zaraz po mocy urządzenia najważniejszym kryterium przy zakupie głośnika. Określa ono zakres częstotliwości, które są przenoszone przez dany produkt. Dobry jakościowo głośnik powinien posiadać pasmo przenoszenia o wartości minimum 20 Hz.

Budowa

To, jaki kupić głośnik, zdeterminowane jest nie tylko jego parametrami, ale również i budową. Wielkość, kształt, a także i kolor urządzenia powinny być dobrane zgodnie z preferencjami konsumenta. Produkt powinien być bowiem nie tylko funkcjonalny, ale i cieszyć oko właściciela. Warto zadbać również o to, aby urządzenie było wykonane z dobrych jakościowo materiałów oraz było wodoodporne. Dzięki temu ma się pewność, iż posłuży on na długie lata, a zainwestowane z niego pieniądze nie pójdą na marne.

Głośnik Bluetooth – gdzie się sprawdzi?

Każdy, kto uwielbia słuchać muzyki, jest świetnym organizatorem imprez lub zapalonym gadżeciarzem powinien wyposażyć się w głośnik bezprzewodowy. Urządzenie to świetnie sprawdza się zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Z pewnością jego obecność uświetni każdą imprezę, spotkanie ze znajomymi, a nawet niedzielny obiad. Produkt ten jest niezwykle wszechstronny. Dzięki niemu ukochane piosenki oraz audiobooki można zabrać ze sobą w każde miejsce na ziemi. Nie ważne czy właśnie wylegujesz się na plaży, czy biegniesz maraton – urządzenie to w każdej z tych sytuacji znakomicie spełni swoją rolę. Aby urządzenie to w stu procentach spełniało swoje zadanie, warto jest zastanowić się, do czego je przeznaczymy i czego od niego oczekujemy. Ten zabieg pozwoli konsumentowi odpowiedzieć trafnie na pytanie jaki wybrać głośnik.

Głośnik przenośny JBL – czy to najlepszy wybór?

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, iż głośniki marki JBL są mercedesem wśród tego rodzaju sprzętu elektronicznego. Szeroka gama oferowanych produktów oraz wysoka jakość ich wykonania idąca w parze z atrakcyjną ceną sprawiają, że obecnie są to najchętniej kupowane głośniki nie tylko wśród młodzieży, ale i również starszej grupy społeczeństwa. Produkty tej marki odznaczają się na tle innych dobrym brzmieniem, pojemną baterią, a także niebagatelnym dresingiem, dzięki czemu urządzenia te wpasowują się w gusta wielu osób. Głośniki JBL  świetnym pomysłem na prezent, który będzie adekwatny do wszelkich uroczystości i z pewnością spodoba się każdej obdarowanej personie.

Głośnik przenośny – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Głośniki Bluetooth. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Marcin Nowak

Pasjonat sprzętu komputerowego i gamingowego. Od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś dobrą grę. W wolnym czasie publikuję poradniki w internecie.

Dodaj komentarz