Klawiatura mechaniczna – jaką wybrać i kupić? Ranking klawiatur mechanicznych dla graczy 2020!

Klawiatura mechaniczna to sprawdzone rozwiazanie dla graczy, którzy cenią sobie ten sprzęt za szybkość reakcji.

Rynek informatyczny i komputerowy rozwija się w ostatnich latach w zaskakującym tempie. Użytkownicy komputerów spędzają godziny podczas szeroko zakrojonej działalności w sieci – grania w gry, programowania, pisania czy czatowania ze znajomymi. Coraz częściej podczas użytkowania komputerów, nawet amatorskiego, stawia się także na jakość i niezawodność urządzeń, którymi się posługujemy. Dzięki temu mamy pewność spokojnego użytkowania bez obawy o to, że urządzenie w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa, pozbawiając nas tym samym możliwości kontynuacji pracy, gry czy internetowej korespondencji. Jednym z urządzeń, które w ostatnim czasie cieszy się popularności za sprawą swojej trwałości są klawiatury mechaniczne.

Klawiatura mechaniczna – czym się charakteryzuje?

Klawiatura mechaniczna różni się od standardowej przede wszystkim swoją budową. Pod każdym z jej klawiszy znajduje się specjalny przycisk mechaniczny. Jego funkcją jest Stanowią one funkcję swego rodzaju przełączników, mających zdolność zapamiętywania ruchów wykonanych przez użytkownika klawiatury. Przyciski mogą występować w wielu rodzajach, co jest zależne od klasy danej klawiatury. Żywotność klawiatur mechanicznych jest znacznie dłuższa niż standardowych klawiatur. Szacuje się, że jest ona aż dziesięciokrotnie dłuższa. Klawisze klawiatury mechanicznej są w stanie wytrzymać około 50 milionów uderzeń, kiedy w przypadku ich poprzedniczek liczba ta wynosiła około 5 milionów. Dodatkowo klawiatury te są cięższe i stabilniejsze, przez co dodatkowo wzmacnia się ich przyczepność do podłoża, więc o wiele rzadziej od standardowych klawiatur ulegają one uszkodzeniom mechanicznym.

Rodzaje przełączników w klawiaturach mechanicznych. Cherry MX czy Kailh?

Jak już wspomnieliśmy wyżej istnieje wiele różnych przełączników w klawiaturach mechanicznych. Na szczególną uwagę zasługują z pewnością przełączniki z serii Cherry MX. 

 • Przełącznik MX Cherry Red wyróżnia się przede wszystkim wśród osób, którym klawiatura służy głównie do celów gamingowych. Do użycia klawiatury potrzebna jest tylko niewielka siła nacisku, a dodatkowo używanie klawiatury nie emituje wysokich dźwięków. Użytkując klawiaturę wyposażoną w te przełączniki możemy cieszyć się płynną grą, co podczas wielogodzinnych turniejów będzie miało ogromne znaczenie, ponieważ dodatkowo będzie wpływało na zwinność przeprowadzanych akcji. Jest to więc idealna klawiatura mechaniczna dla graczy.  Klawiatury takie są także wyposażone w punkty resetu tuż przy punktach aktywacji, co znacznie ułatwia graczom wykonywanie akcji, wymagających tak zwanego tapowanie. 
 • Przełącznik Cherry MX Brown jest przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują klawiatury podczas długich sesji, np. dla osób, pracujących na komputerze, piszących artykuły naukowe i tym podobne. Dla graczy ten rodzaj przełączników może być nie do końca wygodny, ponieważ klawisz aktywacji znajduje się w dość dużej odległości od klawisza resetu. Dodatkowo za użytkowaniem tej klawiatury podczas pisania przemawia miły dla ucha dźwięk skoku klawiatury, co ułatwi pracę.
 • Przełącznik Cherry MX Blue charakteryzuje się tym, że podczas nacisku na klawisz, mniej więcej w połowie ruchu pojawia się bardzo charakterystyczne kliknięcie. Klawisze mają twarde strukturę i wymagają aż 50 gramów nacisku. Powszechnie uważa się, że ten rodzaj klawiatury nie będzie najodpowiedniejsze dla graczy ze względu na ten właśnie nacisk oraz odległość pomiędzy przyciskiem aktywacji i resetu. Za to klawiatura doskonale sprawdzi się podczas pisania. Jak na klawiaturę mechaniczną ten rodzaj przełączników charakteryzuje się też stosunkowo niską żywotnością, która wynosi około 20 milionów uderzeń (kiedy na przykład Cherry MX Red wytrzymuje aż do 50 milionów).
 • Przełącznik Kailh Red charakteryzuje się doskonałą sprawnością i bardzo wysoką czułością. Klawiatura wymaga zoptymalizowanej siły nacisku, przez co stanowi idealną klawiaturę gamingową, ułatwiając szybkie i sprawne poruszanie się po jej klawiszach. Żywotność klawiatury może wynosić aż 70 milionów uderzeń. Producent oferuje także podświetlenie z możliwością wyboru prawie 17 M kolorów oraz pełną obsługę kilku klawiszy jednocześnie, co robi wrażenie.
 • Przełącznik Kailh Brown stanowi pewien rodzaj kompromisu, umożliwiający korzystanie z tego rodzaju klawiatury zarówno podczas wielogodzinnych sesji gamingowych, jak i podczas codziennego użytkowania. Klawisze w tym wypadku wymagają użycia znacznie mniejszej siły do aktywacji oraz nie wydają charakterystycznego dźwięku po aktywacji. Klawiatura ma możliwość wielobarwnego podświetlenia, co znacznie podnosi jej atrakcyjność.
 • Przełącznik Kailh Blue wyróżnia się na tle innych klawiatur mechanicznych prostą bryłą oraz metolową konstrukcją, która dodatkowo poprawia żywotność klawiatury. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że staje się kompaktowe i mobilne. Producent oferuje także możliwość skorzystania z wielobarwnego podświetlenia oraz wielu programów z podświetleniem. Dodatkowo klawisze kierunkowe są wyposażone w funkcje, dzięki której ich naciśnięcie powoduje skok, informujący użytkowników o tym, że akcja została wykonana. Po zapoznaniu się z klawiaturą ta funkcja umożliwi użytkownikom poprawę swoich osiągnięć.

Budowa i wykonanie – jaką klawiaturę mechaniczną kupić?

Odpowiedź na pytanie jaka klawiatura mechaniczna zależy przede wszystkim od tego, jakie są nasze oczekiwania względem klawiatury i do czego będzie nam ona służyła. Dla użytkowników, którzy spędzają przy komputerze dużo czasu polecany jest zakupy klawiatury z podkładką pod nadgarstki, co znacznie odciąży je podczas przesuwania palców po klawiaturze, nie wpływając jednocześnie na dynamikę ich ruchów, konieczną np. podczas gry. Jeśli chcemy, aby nasza klawiatura była jeszcze stabilniejsza warto zainwestować w gumowe stopki, które zwiększą jej przyczepność do podłoża. Warto także zainwestować np. w metalową obudowę, która będzie stanowiła dodatkową ochronę dla naszej klawiatury przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystkie funkcje zależą tak naprawdę od naszych potrzeb.

Podświetlana klawiatura mechaniczna RGB

Istnieje wiele rodzajów podświetlenia klawiatury mechanicznej RGB, są one z pewnością swoistym ozdobnikiem tego rodzaju urządzeń. Często świadczą o jego atrakcyjności, na co warto zwrócić uwagę decydując się jaką wybrać. Dla przykładu możemy zdecydować się na oświetlenie klawiatury RGB typu Breathing Mode, gdzie podświetlenie przycisków będzie imitowało oddychanie, co na każdym robi wrażenie. Możliwe jest także oświetlenie typu Mode, gdzie klawisze gasną, po czasie się rozświetlając. Klawiatury mechaniczne z podświetleniem RGB często mają możliwość wybrania konkretnego typu podświetlenia, bądź stworzenia samodzielnie określonej kombinacji (np. każdy przycisk świecący na inny kolor).

Ile kosztuje klawiatura mechaniczna?

Cena dobrej klawiatury mechanicznej może rozpoczynać się od kilkudziesięciu złotych i kończyć na kilkuset. Warto pamiętać, że tania klawiatura mechaniczna także może być dobrym i trwałym urządzeniem, zaspokajającym nasze potrzeby. To, na jaką się zdecydujemy zależy od naszego budżetu, naszych oczekiwań względem klawiatury oraz własnych upodobań. Warto zwrócić uwagę, decydując się jaką kupić klawiaturę mechaniczną na powyższe parametry i charakterystykę poszczególnych urządzeń. Dzięki temu będziemy mogli wybrać taką klawiaturę mechaniczną, która odpowiada naszym oczekiwaniom i będzie dla nas najlepsza.  Jednocześnie przeznaczymy na nią budżet, który będzie współmierny do korzyści, jakie osiągamy podczas korzystania z komputera (podczas pracy bądź relaksu).

Klawiatury mechaniczne do 100 zł – polecane modele i ranking

Do kwoty 100 zł polecamy następujące modele klawiatur mechanicznych:

 • A4 TECH BLOODY B2278
 • A4 TECH BLOODY B188

Klawiatury mechaniczne do 100 zł – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Klawiatury mechaniczne dla graczy do 100 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Klawiatury mechaniczne do 200 zł – polecane modele i ranking

Do kwoty 200 zł polecamy następujące modele klawiatur mechanicznych:

 • SPC GEAR GK 530 TOURNAMENT KAILH RED
 • SPC GEAR GK 530 TORUNAMENT KAILG BROWN
 • MODECOM VOLCANO HAMMER OUTEMU BLUE

Klawiatury mechaniczne do 200 zł – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Klawiatury mechaniczne dla graczy do 200 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Klawiatury mechaniczne do 300 zł – polecane modele i ranking

Do kwoty 300 zł polecamy następujące modele klawiatur mechanicznych:

 • SPC GEAR GK 550 OMNIS KAILH BROWN
 • MODECOM VOLCANO BLADE KALIH BLUE
 • LOGITECH G413

Klawiatury mechaniczne do 300 zł – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Klawiatury mechaniczne dla graczy do 300 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Klawiatury mechaniczne do 400 zł – polecane modele i ranking

Do kwoty 400 zł polecamy następujące modele klawiatur mechanicznych:

 • HYPERX ALLOY FPS RGB KAILG SILVER SPEED
 • SHARKOON PUREWIRITER RGB LOW PROFILE RED KAILH
 • HYPERX ALLOY FPS PRO CHERRY MX BLUE

Klawiatury mechaniczne do 400 zł – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Klawiatury mechaniczne dla graczy do 400 zł. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Pozostałe rankingi i artykuły:
 • ile kosztuje klawiatura mechaniczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.