Klawiatura i mysz dla gracza – jaki zestaw wybrać? Ranking 2020 klawiatur i myszy dla graczy!

Klawiatura i mysz dla gracza potrafią zrobić przewagę, zwłaszcza w grach w których potrzebujemy refleksu i szybkiej reakcji.

Każdy, nawet początkujący gracz marzy o tym, aby podczas rozgrywki w swoją ulubioną grę korzystać z najlepszego, możliwego sprzętu. Podstawowymi kontrolerami w każdej grze są mysz i klawiatura, które w wersji gamingowej zapewniają bardzo wysoki komfort podczas gry.

Mysz dla graczy – na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając myszkę do gier komputerowych należy zawsze mieć na uwadze preferencje użytkownika. To właśnie przyzwyczajenia i wymagania powinny stanowić podstawę, dzięki której dokonamy ostatecznego wyboru. Rozważania na temat zakupu danej myszy powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia, jak leży nasza dłoń na powierzchni urządzenia. Jeżeli pozycja przyjęta przez dłoń jest dla nas wygodna i nie powoduje problemów – powinniśmy daną mysz wpisać na listę rozważanych produktów. Następnie zwracamy uwagę na szczegółowe parametry :

  • Ślizgacze zastosowane w myszy, a także ich ilość.
  • Rodzaj sensora i jego czułość
  • Waga myszy i możliwość jej zmiany poprzez zastosowanie ciężarków.

W grach typu FPS, czyli produkcjach wymagających precyzji niezbędne jest posiadanie w myszy bardzo dokładnego sensora z możliwością ustawienia wysokiej czułości. Obecnie za minimalną czułość, pozwalającą na precyzyjne strzelanie w grach FPS uważa się 1600 DPI. Optymalną wartością czułości jest 2000 DPI i to w tej wartości mogą zamykać się możliwości naszej myszy. Najbardziej zaawansowane modele myszy pozwalają na ustawienie czułości nawet powyżej 8000 DPI, jednak taka rozdzielczość nie jest niezbędna.

Kwestia ślizgaczy jest zdecydowanie prostsza, albowiem wszystkie montowane w myszach dla graczy gwarantują, że urządzenie będzie łatwo przesuwać się po powierzchni podkładki. Najlepsze ślizgacze wykonane są z metalu, dlatego nasza mysz również powinna być w nie wyposażona. Waga myszy powinna być łatwa do dostosowania do preferencji, dlatego w zestawie powinny znajdować się specjalne ciężarki o masie od 3,5 do 4,5 grama.

Jakie parametry klawiatury dla graczy są ważne?

Klawiatura, podobnie jak mysz powinna być jak najbardziej spersonalizowana. Podczas rozgrywki liczy się każdy szczegół, dlatego wybór klawiatury również powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia, jak nasze dłonie na niej leżą.

Klawiatury najtrwalszego typu działają na zasadzie mechanicznej. Wysoką trwałość konstrukcji w przypadku klawiatur mechanicznych zapewnia zastosowanie indywidualnych mechanizmów wychwytujących nacisk danego klawisza.

Analizując parametry techniczne danej klawiatury należy zwrócić baczną uwagę na typ przycisków, jakie znajdują się w wybranym modelu. Za najwygodniejsze obecnie uważane są przełączniki Cherry MX, których charakterystyka działania pozwala na bardzo delikatne naciskanie wszystkich przycisków na klawiaturze. Przełączniki te, dzięki wyjątkowej technologii pozwalają na bardzo szybki czas reakcji, który jest bardzo ważny podczas dynamicznych rozgrywek sieciowych.

Dodatkowym, aczkolwiek ważnym elementem klawiatury może okazać się jej podświetlenie, czy anti-ghosting pozwalający na wciśnięcie kilku przycisków w jednym momencie. Samo podświetlenie ułatwia korzystanie z klawiatury w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Klawiatura i mysz dla gracza – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Klawiatury i myszy dla gracza. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Pozostałe rankingi i artykuły:
  • komputer stacjonarny
  • klawiatura i myszka gamingowa

4 Komentarzy

  • Z klawiatur mechanicznych jak dla mnie ta Genesis Thor 420 RGB jest ok, spoko mi się na niej gra. Dobra jakośc, anti-ghosting, tu już macie zaawansowane oprogramowanie, alum obudowa, RGB z niesamowitym efektem PRISMO z 22 trybami , dla mnie spoks

  • Komputer gamingowy to już jest spory wydatek więc uważam, że nie opłaca się wydawać 500zł na klawiaturę. Ja mam klawiaturę Natec tak jak kolega wyżej, którą kupiłem za 70zł i działa bez żadnych zarzutów już trzeci rok.

  • Długo się wahałem i myślałem co kupić… ostatecznie decydowałem się na tego Dell’a za 320zł. Granie na niej to petarda, a cena w porównaniu do innych z tego rankingu jest przystępna. Mam już ją 4 miesiące i naprawdę śmiało mogę ją polecić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Inni przeczytali również