Laptop do pracy do 1000 zł. Jaki wybrać i kupić? Ranking laptopów do 1000 zł aktualny na rok 2024!

Podczas wyboru laptopa często kierujemy się wydajnością, osiągami, a także grami, jakie będziemy w stanie uruchomić na danym sprzęcie. Są jednak sytuacje, kiedy olbrzymia wydajność nie jest potrzebna, a wszelkie udogodnienia dla graczy są zupełnie zbędne. Są to sytuacje służbowe i biznesowe, w których liczy się wyłącznie niezawodność i wygoda pracy. Jak wybrać laptopa, który skutecznie sprawdzi się przy pracy i nie będzie dużo kosztował?

Praca w biurze

Prace biurowe są jednymi z najmniej wymagających działań względem podzespołów laptopa. Wybierając laptop do pracy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę pracy. Często takiego laptopa będziemy użytkowali przez wiele godzin, dlatego jeżeli nie będzie to wygodne możemy się źle czuć.
Bezpośredni wpływ na komfort pracy ma przekątna ekranu, a także klawiatura. Ekran musi być odpowiednio duży, aby nie męczył wzroku. Wpływ na samopoczucie ma również podświetlenie, a także sposób odzwierciedlania kolorów. Jeżeli chodzi o klawiaturę, najlepiej, aby charakteryzowała się ona niskim skokiem klawiszy. Nasze palce nie odczują wtedy zmęczenia i będziemy w stanie przez długi czas wprowadzać ogromne wartości danych.

Porty i złącza – istota rozmieszczenia

Rozmieszczenie wszelkich portów i złącz nie jest bez znaczenia. Porty USB, czy moduł kart pamięci musi być umieszczony w takim miejscu, aby korzystanie z jego dobrodziejstw było bezproblemowe na naszym stanowisku pracy. Przechodząc do parametrów laptopa, skupmy się na niskim koszcie jego zakupu, a także na wykorzystaniu. W sprzęcie tego typu idealnie spełnią swoje zadanie procesory niskonapięciowe, czy mniej wydajne jednostki pełnonapięciowe.
Z reguły, w laptopach do pracy biurowej montowane są wyłącznie zintegrowane karty graficzne, dlatego wybór tego podzespołu nie leży po naszej stronie. Ważny jest natomiast dysk twardy, który musi mieć odpowiednią pojemność. Praca przy użyciu zbyt małego dysku może być bardzo problematyczna.

Laptopy w innych kategoriach cenowych:
Najlepsze laptopy do pracy do 1000 zł
Najlepsze laptopy do 2000 zł

Praca poza domem lub biurem

W pracy poza biurem, czy domem idealnie sprawdzą się urządzenia o mniejszych gabarytach. Pozwolą one na bezproblemową pracę w pociągu, samochodzie, czy nawet w terenie. Jednostki tego typu nie ważą dużo, co pozytywnie odczują nasze ręce, kolana, czy plecy.
Pierwszym kryterium, na jakie zwrócimy uwagę podczas wyboru laptopa do prac terenowych jest bateria. Musi być ona na tyle pojemna, aby możliwa była praca bez źródła zasilania przez wiele godzin. Optymalną wartością pracy na baterii jest 4-6 godzin. Warto jednak zaznaczyć, że modele droższe, bardziej renomowanych firm są w stanie korzystać wyłącznie z baterii nawet przez kilkanaście godzin bez przerwy.

→ Przeczytaj także: Ranking drukarek do 500zł 2024

Laptop, mimo iż z reguły jest urządzeniem mobilnym, posiada również swoją podgrupę nazywającą się właśnie w ten sposób. Laptopy do niej należące dysponują matrycą nie większą niż 14 cali, a ich podzespoły są w pełni niskonapięciowe. Podkreślając wagę ekranu, zwróćmy uwagę na rodzaj jego powierzchni. Prace terenowe często odbywają się w pełnym słońcu, dlatego matryca musi być w pełni matowa i powinna wiernie odwzorowywać kolory, aby były widoczne wyświetlane efekty pracy.

Marcin Nowak

Pasjonat sprzętu komputerowego i gamingowego. Od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś dobrą grę. W wolnym czasie publikuję poradniki w internecie.

5 komentarzy do “Laptop do pracy do 1000 zł. Jaki wybrać i kupić? Ranking laptopów do 1000 zł aktualny na rok 2024!”

  1. Takie laptopy to mogą jedynie jako notatnik służyć chyba… Jeśli ktoś ma cierpliwość, żeby czekać 5 minut aż się strona otworzy to gratuluję…

  2. Ja mam laptopa HP za 1000zł i naprawdę nie narzekam 😉 Co prawda nie jest to jakaś bajka, ale działa całkiem płynnie i absolutnie wystarcza na moje skromne potrzeby.

  3. Z własnego doświadczenia wiem, że laptop w takiej cenie to syf. Żeby laptop służył kilka lat i działał w miarę sprawnie trzeba zainwestować co najmniej 2000zł . Tego typu laptopy, które są w powyższym rankingu nadają się tylko i wyłącznie do pracy i notowania., ale są bardzo powolne i można się szybko zdenerwować, dlatego polecam zainwestować w coś lepszego 😉

    • ja mam laptopa za 700 złotych i do grania jest niezły (jak na laptopa z 2012 roku)

  4. Do 1000 zł ciężko będzie znaleźć coś z dyskiem SSD, ale jak dacie radę to się nie zastanawiajcie i bierzcie!

Dodaj komentarz