Pad do Xbox One – jaki wybrać i kupić? Jak podłączyć do PC? Ranking padów do Xboxa One 2024!

Wszystkie pady prezentują się w bardzo podobny sposób, jednakże różnią się one między sobą pewnymi parametrami. Kiedy już nabyliśmy wymarzoną konsolę Xbox, warto dokupić do niej wysokiej jakości kontroler, który umożliwi nam wygodną i przyjemną grę. Zastanówmy się więc, jaki pad do Xbox One czy innej konsoli będzie dla nas odpowiedni.

Czy wybór pada ma znaczenie?

To właśnie od wyboru odpowiedniego pada, będzie zależała jakość naszej gry. Niestety wadą tanich zamienników jest ich słaba jakość, nie są one dobrze dopracowane, przez co ich działanie może dawać wiele do życzenia. Tanie pady mogą na przykład przerywać w trakcie swojej pracy, co przeszkodzi nam w płynnej grze. Lepiej jest zainwestować w pad wyprodukowany przez twórcę danej konsoli, wówczas będziemy mieli pewność, co do kompatybilności pada z konsolą. Dużą popularnością cieszą się pady do Xbox One czy PlayStation 4, dzięki czemu mają one spore wsparcie przy innych zastosowaniach. Wiele gier zostało zoptymalizowanych właśnie pod produkt Microsoftu, jednakże wystarczy zakupić małe akcesorium, aby korzystać z niego w produkcjach komputerowych, co jest dużą zaletą. Natomiast pad od PlayStation można połączyć za pomocą Bluetooth z innymi urządzeniami, także mobilnymi.

Czym charakteryzuje się kontroler od Xbox One?

Wraz z ukazaniem się nowej konsoli Microsoftu Xbox One, zaprojektowano także, nowego pada. Kontroler prezentuje się bardzo podobnie jak pad do Xboksa 360, jednakże jest on nieco bardziej funkcjonalny i elegancki. Dodano do niego także silniczki wibracyjne pod triggerami. Do jego wytworzenia zastosowano o wiele lepszej jakości tworzywo sztuczne. Z nowego pada, użytkuje się także o wiele wygodniej, gdyż przyciski charakteryzują się bardziej przyjemną fakturą. Gałki analogowe zostały ułożone w taki sam sposób, nie są one umiejscowione symetrycznie jak w przypadku padu od PlayStation.

→ Dowiedz się także: Jakie Nintendo Switch kupić?

Kontroler Xbox One S

Wraz z wejściem na rynek nowej konsoli Xbox One S, na rynku zakupić możemy także nowy pad. Został on zaprojektowany zgodnie z wyglądem konsoli, w białym kolorze. Posiada on możliwość łączności poprzez Bluetooth obok standardu transmisji bezprzewodowej Xbox Wireless. Kontroler do konsoli Xbox One S charakteryzuje się również większym zasięgiem, aniżeli w poprzedniej wersji, ma on bowiem zasięg aż do 12 metrów. Znajduje się w nim także port minijack.

Kontroler Xbox One X

Ważną informacją dla wszystkich wielbicieli konsoli Microsoftu jest to, iż oryginalne urządzenie dla Xboxa jest w pełni kompatybilne z kolejną odsłoną konsoli. Pad do Xbox One X odznacza się wysoką jakością wykonania oraz komfortem użytkowania. Godnym polecania kontrolerem do Xbox One X jest Xbox Wireless. Został on wyposażony w łączność Bluetooth oraz zasięg do 12 metrów. Przy tej wersji konsoli można używać również kontrolerów z pierwszej oraz drugiej generacji padów do Xbox One S. Polecane są zwłaszcza pady z drugiej generacji, mające wbudowane gniazdo minijack, będziemy mogli więc podłączyć do nich słuchawki. Warto zwrócić uwagę także na kontroler Xbox One Elite. Dzięki niemu możliwe jest dowolne dostosowanie pada, do kształtu naszej dłoni, co wpływa na zwiększenie komfortu i dokładności gry. Ma on funkcję łączności bezprzewodowej, co jest także dużą zaletą.

→ Dowiedz się także: Jaki model Xbox One wybrać?

Jakiego pada do Xbox One wybrać?

Przede wszystkim dobry kontroler do xbox one powinien być całkowicie ergonomiczny. Dobrze, jeśli posiada opływowy kształt oraz teksturowe uchwyty. Warto wybrać pad bezprzewodowy xbox oraz pad do xboxa z wejściem jack. Bezprzewodowa łączność jest bardzo wygodna, należy wcześniej upewnić się jaki zasięg ma kontroler, oczywiście im większy tym dla nas lepiej. Dobry kontroler do xbox one powinien posiadać programowalne przyciski. Sprawdźmy wcześniej, czy ma możliwość także podłączenia go do innych urządzeń aniżeli konsola, czyli do komputera albo tabletu. Inną ważną kwestią jest design, to, jaki kontroler do xbox one wybierzemy, zależy od naszego gustu. Przeważnie pady odznaczają się dynamicznym stylem, nawiązują swoją stylistyką do danych gier. Cechują się także elegancją oraz minimalizmem w swojej konstrukcji. Pad Xbox One X czy pad  Xbox One S powinien być przede wszystkim solidny, wykonany z najwyżej jakości materiałów.

Personalizowane pady do Xbox one

Na rynku dostępna jest specjalna usługa o nazwie Xbox Design Lab. Oferuje ona spersonalizowanie kontrolerów do własnych preferencji. Możemy więc wybrać kolory danych elementów naszego kontrolera, wybrać mu dodatki oraz dane wzory. Nie jest to jednak usługa należąca do tanich. Za w pełni spersonalizowany kontroler będziemy musieli zapłacić nawet około 400 złotych. Na ostateczny koszt wpływa ilość i rodzaj dodatków. Swój wymarzony pad stworzymy przy pomocy specjalnego konfiguratora, w którym dopasujemy kolory i rodzaj dodatków. Możemy także stworzyć dowolny rodzaj tekstu, który zostanie umieszczony w dolnej części frontu pada dla Xboxa One. W konfiguratorze możemy na bieżąco kontrolować nasz projekt i podglądać wszelkie zmiany. Jest to duża ułatwienie dla użytkownika, dzięki któremu może on dopasować dodatki i kolory, tak aby wszystko ze sobą tworzyło spójną całość. Dzięki tej usłudze zaprojektujemy unikalny i niebanalny kontroler. Xbox Design Lab to świetna propozycja, dla wielbicieli gier, którzy cenią sobie unikalne produkty, których nikt inny nie będzie miał. To także świetny pomysł na prezent dla prawdziwego gracza.

Pad Xbox do komputera

Pad Xbox sprawdza się nie tylko w trakcie gry na konsoli. To kontroler, dzięki któremu będziemy mogli także obsługiwać wiele gier dedykowanych komputerom PC. To świetna wiadomość, że z możliwości kontrolera będziemy mogli korzystać także w trakcie zwykłej rozgrywki na komputerze. Kontroler zapewnia przede wszystkim bardziej wygodną grę. Gra na padzie dla wielu graczy jest także o wiele prostsza, aniżeli rozgrywka przy zastosowaniu klawiatury i myszki. Zastosowanie pada podczas gier komputerowych, usprawnia rozgrywkę, a gracze mogą uzyskać o wiele lepsze rezultaty. Kontroler Xbox współpracuje bez żadnych problemów z systemem Windows, można go również szybko i prosto sparować. Dokonamy tego w systemach takich jak: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10. Nasz komputer musi być jednak wyposażony w gniazdo USB, gdzie wepniemy sprzęt. Cały proces instalacji nie jest zbytnio skomplikowany, wykonany go w krótkim czasie i już po chwili będziemy mogli cieszyć się z przyjemności gry na padzie. Najprościej jest oczywiście podłączyć pad do komputera z systemem Windows 10, z tego względu, iż to właśnie ten system daje najwięcej możliwości swojemu użytkownikowi. Pad Xbox do komputera podłączyć można na trzy sposoby:

  1. W sposób przewodowy przy użyciu kabla USB- możemy podłączyć do 8 pasów lub do 4 kontrolerów do Xboxa One wraz z zestawami słuchawkowymi
  2. Przy użyciu adaptera bezprzewodowego Xbox, zewnętrznego albo wbudowanego. Podłączymy do 8 padów Xbox One albo 4 kontrolery wraz z zestawami słuchawkowymi. Jeśli chodzi o słuchawki stereo, możemy podłączyć jedynie dwa komplety akcesoriów.
  3. Bezprzewodowo poprzez interfejs Bluetooth, wówczas najlepiej korzystać z jednego pada.
Marcin Nowak

Pasjonat sprzętu komputerowego i gamingowego. Od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś dobrą grę. W wolnym czasie publikuję poradniki w internecie.

Dodaj komentarz