Tablet – Jaki tablet wybrać i kupić? Polecane modele w rankingu tabletów 2022!

Urządzenia oferowane przez prężnie rozwijający się rynek elektroniczny niejednokrotnie potrafią zadziwiać swoją funkcjonalnością. Często, dzięki połączeniu cech kultowych produktów w jedno urządzenie można uzyskać fenomenalny artykuł, który będzie cieszył się ogromną popularnością. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w przypadku tabletów, które określane są często jako połączenie laptopa z telefonem.

Tablet – jakie ma zastosowanie?

Ten rodzaj sprzętu łączy w sobie poręczność oraz prostotę obsługi, co ma miejsce w przypadku smartfonów z zaawansowanymi możliwościami, które oferują nam laptopy. Dzięki wykorzystaniu tego, co najlepsze z tych dwóch urządzeń, powstało jedno, które bezapelacyjnie powinno się znaleźć w domu każdej osoby, bez względu na to, czy interesuje się ona elektroniką czy też nie. Na tablecie bowiem można bez przeszkód:

  • odpisywać na maile,
  • wystawiać faktury,
  • grać w gry,
  • tworzyć prezentacje, zestawienia, tabelki,
  • montować filmy,
  • tworzyć notatki oraz rysunki,
  • czytać książki,
  • oraz wiele, wiele więcej.

Tablet jest zatem urządzeniem, które świetnie sprawdzi się zarówno u osoby pracującej, jak i uczącej się. Produkt ten posiada w swojej specyfikacji wszelkie niezbędne do tych celów funkcje, usprawnienia oraz aplikacje. Nadaje się również dla person lubiących czytać oraz rysować. To wielofunkcyjne urządzenie może trwale odmienić życie domowników, dlatego też powinno znaleźć się w każdym domu.

→ Zobacz także: Ranking tabletów graficznych 2022

Parametry – jaki tablet wybrać?

Po zdecydowaniu się na zakup tego typu urządzenia warto jest dołożyć wszelkich starań, aby wybrać najlepszy tablet z tych, które są dostępne na rynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na parametry produktu, gdyż to właśnie one definiują jego jakość. Dopiero w następnym kroku swoją atencję należy skierować na wygląd i dresing tabletu. W tym przypadku niezwykle trafna okazuje się maksyma o tym, aby nie oceniać książki po okładce, a w tym przypadku – tabletu po jego wyglądzie.

Przekątna ekranu

Parametr ten jest aspektem niezwykle indywidualnym, który dobiera się zgodnie ze swoimi preferencjami. W zależności od tego, do czego ma być przeznaczony tablet należy wybrać większą lub mniejszą przekątną ekranu. Gdy szukamy sprzętu do gier, wykonywania prezentacji czy ogólnopojętych prac biurowych, warto jest wybrać większe urządzenie. Podobnie w przypadku, w którym na tablecie chcemy notować lub mamy zamiar przeznaczyć go do nauki.

Bateria

Nie jest rzeczą zadziwiającą, że dobry tablet powinien charakteryzować się długim czasem pracy na baterii oraz dużą jej pojemnością. Nikt bowiem nie chce co chwila przerywać swojej pracy czy gry. Minimalna wartość pojemności baterii w tablecie powinna zatem wynosić przynajmniej 2500mAh.

Wydajność – czyli pamięć RAM i procesor

Dobrej jakości urządzenie powinno mieć przede wszystkim świetny procesor oraz wystarczająco dużą pamięć RAM. O produktach wartych uwagi można mówić wyłącznie, gdy będą one miały minimum 2-rdzeniowy procesor (najlepiej jest jednakże rozglądać się za urządzeniami 4-rdzeniowymi wzwyż) oraz 2 GB pamięć RAM.

Pamięć wbudowana

Jest to jeden z parametrów, który należy dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Podczas wyboru tabletu warto jest zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Aby nie musieć co chwilę usuwać z urządzenia plików i zdjęć należy zainwestować w produkt, którego pamięć wbudowana wynosić będzie przynajmniej 16GB. Jeżeli wiemy, że na tablecie będziemy przechowywać wiele danych, wówczas warto jest zwiększyć tą wartość do przynajmniej 32/64GB.

Tablet czy laptop – co wybrać?

Jako, iż i tablet, i laptop są urządzeniami rodzimymi, to często decyzja o tym, jaki wybrać sprzęt jest ciężka do podjęcia. Warto wówczas dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, preferencje oraz to, do jakich zadań ma być wykorzystywane dane urządzenie. Jeżeli zależy nam na łatwości w transporcie oraz poręczności, warto jest zdecydować się na tablet. Podczas wyboru tego typu produktu należy pamiętać również o tym, iż możemy do niego dokupić szereg dodatkowych urządzeń, np. klawiaturę. Sprawi to, że bez problemu będzie można nadać urządzeniu nowych cech. Podróżne gabaryty tabletu sprawiają, że nada się on idealnie dla osób, które dużo czasu spędzają w tracie lub w samolocie, a chcą spożytkować swój czas albo na pracę, albo na drobne przyjemności.

Jaki system operacyjny wybrać?

Jednym z kluczowych kryteriów, którymi należy się kierować podczas wyboru tego, jaki kupić tablet, jest system operacyjny urządzenia. Dzieje się tak, gdyż to właśnie on przesądza o sposobie działania produktu oraz niekiedy o jego walorach estetycznych.

System Android

Jest to najpopularniejszy system operacyjny nie tylko w przypadku laptopów, ale również i smartfonów.  Decydując się na zakup urządzenia z tego rodzaju systemem można być pewnym, iż będzie ono kompatybilne z większością sprzętu elektronicznego, gdyż obecnie na tym rynku większość urządzeń obsługiwana jest przez system Android.

System Windows

Na ten system operacyjny można najczęściej natknąć się w laptopach oraz komputerach. Zakupując zatem urządzenie, które jest obsługiwane przez tego typu oprogramowanie, można być pewnym, iż będzie ono bez problemów łączyło się z innym sprzętem. Nie zawsze jest on jednakże kompatybilny z różnorakim sprzętem elektronicznym.

System iOS

Jest to system, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Coraz więcej osób bowiem posiada smartfony, laptopy, czy właśnie tablety z tego rodzaju systemem operacyjnym. Decydując się zatem na zakup urządzenia obsługiwanego przez to oprogramowanie stawia się na przyszłość oraz nowoczesne rozwiązania. System iOS cechuje się szybkim działaniem, niezawodnością, jednakże nie zawsze jest on kompatybilny z innymi urządzeniami. Warto zatem o tym pamiętać podczas wyboru tabletu.

Tablet dla dziecka

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy tablet jest dobrym pomysłem na prezent dla dziecka, lub czy latorośl powinna z niego korzystać. Odpowiedzi na te pytania są banalnie proste, gdyż należy pamiętać, że to właśnie rodzic ma największy wpływ na to, co jego dziecko robi na tego rodzaju urządzeniu. Jeśli zatem opiekunowie czujnie obserwują to, w jakie gra ono gry oraz jakie strony internetowe przegląda, to produkt ten jest świetnym pomysłem na prezent. Warto pamiętać, iż tablet może skutecznie rozwinąć u dziecka szereg umiejętności, które są niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Wśród nich można wyróżnić, np. logiczne myślenie, szybkie kojarzenie faktów, czy też wiele czynności, związanych z obsługą urządzeń elektronicznych. Tablet świetnie sprawdza się u dzieci w wieku szkolnym, gdyż mogą one wykonywać na nim liczne prezentacje, obliczenia oraz projekty, których z pewnością na ich edukacyjnej ścieżce będzie sporo. To urządzenie jest też idealnym prezentem dla latorośli, która uwielbia rysować, czytać lub grać w gry. Dzięki swojej wszechstronności tablet bardzo dobrze sprawdza się podczas wielu typów zadań. Czyni to z niego urządzenie wielofunkcyjne, o różnorakim przeznaczeniu. Przez to, produkt ten powinien bezsprzecznie znaleźć się w każdym domu.

Tablet – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Tablety. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Marcin Nowak

Pasjonat sprzętu komputerowego i gamingowego. Od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś dobrą grę. W wolnym czasie publikuję poradniki w internecie.

Dodaj komentarz