Myszka bezprzewodowa – polecane modele do laptopów i do PC. Jaka myszka bezprzewodowa dla graczy?

Przemysł technologiczny dąży do tego, aby urządzenia bezprzewodowe stały się wszechobecne. Wydaje się, jakby to było wczoraj, gdy myszy z kulkami były jedynymi dostępnymi publicznie, ale myszy nie pozostały w tyle, podczas gdy reszta świata technologii komputerowej ewoluowała i się ulepszała. Nasuwa się pytanie, jaką wybrać?

Mysz bezprzewodowa do laptopów i PC

Myszka bezprzewodowa jest, no cóż, bezprzewodowa. Nie ma przewodu, co oznacza, że nie musisz się martwić, że się skręci lub utknie. Będzie również ładniej wyglądać i pomoże ograniczyć bałagan pod biurkiem. Nie musisz „przeciągać” kabla przez cały czas, gdy używasz myszy bezprzewodowej (chociaż tak naprawdę nie jest to problem z myszą przewodową, jeśli kabel jest prawidłowo ułożony). Długość kabla nie jest ograniczona – w zależności od modelu zwykle można używać myszy bezprzewodowej kilka metrów od komputera. Możesz wybrać małą przenośną mysz do laptopa i nie musisz się martwić o zaplątanie się kabli w szufladzie lub torbie.

Brak przewodów oznacza również brak przeciągania innych przedmiotów podczas przesuwania myszy po biurku. Te cechy sprawiają, że myszka bezprzewodowa jest idealna do podróży. Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia bezprzewodowego, takiego jak para słuchawek lub padów do gier, bezprzewodowe myszy zapewniają luksus pracy w znacznej odległości od komputera. Możesz usiąść po drugiej stronie pokoju i nadal cieszyć się grami.

Mysz bezprzewodowa – czym się charakteryzuje?

Używając myszy przewodowej, nie musisz trzymać się blisko komputera i możesz pracować tylko na ograniczonej odległości. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sprzętu do gry, czy do pracy dostępne są świetne produkty, które sprawią, że codzienne korzystanie z komputera będzie przyjemniejsze. Od programowalnych przycisków, przez regulowane czułości, aż po oświetlenie RGB – najlepsze myszy na świecie mają coś dla każdego. Zalety bezprzewodowej myszy do gier to przede wszystkim bezprzewodowa swoboda ruchu i łatwiejsze zarządzanie. Dobra mysz bezprzewodowa ma kompleksową technologię bezprzewodową, która eliminuje ograniczenia związane z opóźnieniami i łącznością, a jego technologia zapewnia wolne od opóźnień połączenie z szybkością 1 ms.

Zalety myszki bezprzewodowej

Pomimo sporadycznych rozładowanych akumulatorów, myszy bezprzewodowe mają wiele mocnych stron. Oferują poziom wygody, którego nie można uzyskać za pomocą myszy przewodowej, bez względu na długość kabla. Niektóre z kluczowych korzyści obejmują:

  • więcej swobody – kolejna ulubiona funkcja wśród graczy, którzy często kontrolują telewizory z kanapy
  • poprawiony czas reakcji i dokładność
  • płynniejszy ruch z powodu braku sznurka
  • idealne do podróży
  • można używać je z dala od urządzenia odbiorczego
  • elastyczność

Radio, Bluetooth czy WiFi?

Dla wielu osób bezprzewodowe myszy stały się standardem w interakcjach z komputerem, a spośród setek nasuwa się myśl, jaką kupić? Decydując się na mysz bezprzewodową, możesz wybrać bluetooth lub bezprzewodowe urządzenia peryferyjne, które komunikują się za pomocą klucza USB na częstotliwościach radiowych (RF). Z naszego doświadczenia wynika, że USB-RF ma mniejsze opóźnienia, ale bluetooth ma swoje zalety. Bluetooth jest bardziej kompatybilny z większą liczbą urządzeń, ponieważ możesz używać jego urządzeń peryferyjnych z urządzeniami, które nie mają portów USB-A. W miarę rozwoju USB-C posiadanie bezprzewodowej myszy RF lub klawiatury stanie się bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o prostą konfigurację, urządzenia peryferyjne korzystające z klucza bezprzewodowego są wyraźnym zwycięzcą. Po podłączeniu klucza sprzętowego system operacyjny powinien wykryć nowe urządzenie i automatycznie dodać sterownik. Zazwyczaj jesteś gotowy do pracy w ciągu kilku sekund. Mysz obsługująca zarówno RF, jak i Bluetooth oznacza, że możesz używać swoich urządzeń peryferyjnych ze wszystkimi urządzeniami bez konieczności odłączania klucza sprzętowego.

→ Dowiedz się także: Jaki trackball kupić?

Myszka bezprzewodowa dla graczy – jaką kupić?

Jeśli zastanawiasz się nad bezprzewodową myszą do gier dla większego komfortu lub niektórych gier na kanapie, to absolutnie powinieneś ją zdobyć. Niewielkie opóźnienie wejściowe jest całkowicie błahe, chyba że jesteś konkurencyjnym graczem, który potrzebuje każdej możliwej przewagi, jaką może uzyskać. Profesjonalni gracze zazwyczaj wolą nie przywiązywać się do kabla myszy, ale dokładność jest konieczna, co trudno znaleźć w myszy komputerowej. Dla graczy przeciąganie sznurka może powodować tarcie i rozpraszanie uwagi w środowisku e-sportowym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Innowacyjne technologie umożliwiają także łączenie myszy bezprzewodowych z komputerem przez połączenie Wi-Fi. Kto może korzystać z mobilnej myszy WiF-i? Właściciele laptopów wydają się oczywistym celem. Bluetooth nadal nie jest uniwersalną funkcją laptopa, a przy stale rosnącej liczbie urządzeń zewnętrznych, które wymagają synchronizacji, szczególnie podróżni mogą docenić urządzenie zwalniające port USB. Warto zwrócić uwagę, że najlepsza, bezprzewodowa mysz bluetooth jest dostępna zarówno w wersji laserowej, jak i optycznej. Oba działają na częstotliwości 2,4 GHz, chociaż można się zastanawiać, dlaczego ktoś chciałby używać myszy z drugiego końca pokoju, ale kogo mamy oceniać? Biorąc pod uwagę fakt, że są bezprzewodowe, te myszy wymagają do działania baterii (zwykle AAA lub AA wielokrotnego ładowania i innych). Użytkownicy bezprzewodowych myszy komputerowych z pewnością chwalą sobie komfort i wygodę.

Myszka bezprzewodowa – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Myszki bezprzewodowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Nokaut.pl!

Marcin Nowak

Pasjonat sprzętu komputerowego i gamingowego. Od czasu do czasu lubię zagrać w jakąś dobrą grę. W wolnym czasie publikuję poradniki w internecie.

1 komentarz do wpisu “Myszka bezprzewodowa – polecane modele do laptopów i do PC. Jaka myszka bezprzewodowa dla graczy?”

  1. Ja mam Zircona 330 Genesis, ma duzy zasieg, wzorow zbiera sygnal.

Dodaj komentarz